فرصتهای شغلی برای فارغ التحصیلان حقوق؛ پرونده های اداره کار و بیمه تأمین اجتماعی

تعداد زیاد فارغ التحصیلان حقوق که در صف طویل ورود به مشاغل حقوقی همچون وکالت، قضاوت، سردفتری و استخدام در ادارات دولتی هستند این سوال را برایم ایجاد کرده که آیا این سه چهار تا شغل، تنها فرصتهای شغلی این رشته هستند؟ البته که خیر! مشاغل فوق الذکر بهترین فرصتهای شغلی رشته حقوق هستند اما تنها فرصتهای شغلی نیستند واقعیت این است که مشکلات حقوقی مردم، صرفا مرتبط با دادگستری و تشکیلات قضایی نیست بلکه در زمینه فعالیت ادارات مختلف نیز معضلات و مشکلات حقوقی بسیاری گریبانگیر مردم است که عموم مردم فاقد اطلاعات تخصصی و به¬روز در آن زمینه ها هستند فارغ التحصیلان حقوق میتوانند خدمات مشاوره ای و حتی دفاعی پردرآمدی در این زیمنه ها ارائه داده و کسب درآمد کنند

فرصتهای شغلی برای فارغ التحصیلان حقوق: پرونده های اداره کار و بیمه تأمین اجتماعی

 

یکی از فرصتهای جالب شغلی برای کسانی که فارغ التحصیل رشته حقوق و جویای کار و درآمد در این رشته هستند، ارائه مشاوره در زمینه پرونده های اختلافات میان کارگر و کارفرما است. معمولا این اختلافات ریشه در بی توجهی کارفرمایان به حقوق قانونی کارگران دارد. از جمله این که حقوق ماهانه را کمتر از مقدار قانونی پرداخت میکنند یا مواردی چون عیدی و پاداش و حق اولاد و ... را رعایت نمیکنند. در بسیاری از مواقع کارگر، ناگزیر از دادن رسیدهایی از بابت مبالغی میشود که حقیقتاً دریافت نکرده است. کارفرما این رسیدها را به هنگام بروز اختلاف رو میکند و سعی میکند که از آن به عنوان دلیلی برای پرداخت تمام و کمال حقوق کارگر استفاده کند. در بعضی موارد کرفرما حاضر به پرداخت سنوات کارگر نیست و معتقد است که کارگر، به هر دلیل، مستحق درییافت سنوات نیست. همه اینها مواردی هستند که در قانون و بخشنامه های مختلف به انها اشاره شده و تکلیف موضوع روشن است. همچنین آرای هیأت تشخیص و هیأت حل اختلاف هم باعث ایجاد رویه هایی در این زمینه ها شده است که لازم است آنها را یاد بگیرید. سخت نیست اما مشاوره در این زمینه ها میتواند محل درآمد خوبی برای شما عزیران باشد. 

همچنبن میتوانید با اخذ وکالت کاری از موکل، از حقوق آنا در مراجع مختلف اداره کار و نیز بیمه تأمین اجتماعی دفاع کنید. 

 سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی است که مأموریت اصلی آن پوشش کارگران مزد و حقوق بگیر (به صورت اجباری) و صاحبان حرفه و مشاغل آزاد (به صورت اختیاری) است که در این راستا، هم سازمان بیمه تأمین اجتماعی و هم بیمه شدگان و ادارات و شرکتهای بیمه شده به علت عدم آگاهی های لازم با مشکلاتی مواجه هستند. این مشکلات از آنجا ناشی می­شوند که قاطبه مردم اطلاع چندانی از میزان و نحوه محاسبه حق بیمه و جرایم مربوط به آن ندارند. تجار و فعالان اقتصادی نیز با مشکلات مختلفی از جمله نحوه محاسبه و وصول حق بیمه برای پروژه­ها و کارگران خود مواجه­اند. حضور در مراجع حل اختلاف سازمان بیمه تأمین اجتماعی و اداره کار و امور اجتماعی مستلزم تسلط به قوانین خاص مربوط به این حوزه و آشنایی با رویه ­ها و روندهای اداری جاری در این مراجع است.

مشما عزیرا میتوانید با ارائه مشاوره تخصصی در رابطه با حقوق و مزایای مشمول و غیر مشمول حق بیمه، تکالیف بیمه­ای کارفرمایان و پیمانکاران ساختمانی و بیمه­ های ساختمانی، شیوه های محاسبه حق بیمه و روشهای حسابداری مربوط به قراردادهای مشمول ضوابط طرحهای عمرانی و غیر عمرانی و نیز اخذ وکالت و دفاع از حقوق موکلین و مراجعین مؤسسه در مراجع حل اختلاف در صدد است تا بتواند کمکی به حل مشکلات مردم و تجار و مدیران شرکتها در این حوزه نماید.

 

 

 

جهت مطالعه بیشتر و انجام مشاوره در ارتباط با قوانین کار و مقررات تأمین اجتماعی میتوانید از جمله در مورد مسائل زیر تحقیق و مطالعه و کسب تجربه کنید.

  • حقوق و مزایای مشمول و غیر مشمول حق بیمه و کسور حق بیمه به پرداختی های مشمول حق بیمه
  • تکالیف بیمه ای کارفرمایان در اخذ مفاصاً حساب های مربوط به تأمین اجتماعی ( ترهین بانکی پروانه کسب کارت بازرگانی و نقل و انتقال کارگاهها )
  • تکالیف بیمه ای پیمانکاران پس از انعقاد قرارداد و خاتمه عملیات پیمانکاری
  • چگونگی اخذ مفاصاً حساب قراردادهای پیمانکاری از ادارات تأمین اجتماعی
  • شیوه های محاسباتی حق بیمه و روشهای حسابداری مربوط به قراردادهای مشمول ضوابط طرحهای عمرانی و غیر عمرانی
  • شیوه های محاسباتی حق بیمه و روشهای حسابداری مربوط به اقلام حسابرسی انجام یافته از طرف تأمین اجتماعی
  • تنظیم لایحه دفاعی کارفرمایان و پیمانکاران در اعتراض به مطالبات غیر واقعی حق بیمه برای هیاتهای بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات تأمین اجتماعی
  • امور مربوط بیمه شدگان تأمین اجتماعی از جمله امور راجع به بازنشستگی، از کار افتادگی، دریافت مقرری بیمه بیکاری و غیره

 

 

فرصتهای شغلی برای فارغ التحصیلان حقوق؛ پرونده های اداره کار و بیمه تأمین اجتماعی
0 دیدگاه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

15 + پنج =