آشنایی

آشنایی

آشنایی
15بهمن 1397

در دنیای پیچیده امروز، تخصصی شدن امور غیرقابل اجتناب است و این امر در کلیه حوزه های زندگی اجتماعی تبدیل به یک قاعده شده است. امور حقوقی و قضایی نیز از این قاعده مستثنی نیست و وکلا و حقوقدانان برای پاسخگویی به نیازهای متنوع مردم ناگزیر هستند که حوزه یا حوزه های خاصی را به عنوان زمینه تخصصی فعالیت برگزیده و در آن حوزه مطالعات خود را تعمیق و صاحب تجربه بخشند. از سوی دیگر، مشکلات حقوقی مردم، صرفا مرتبط با دادگستری و تشکیلات قضایی نیست بلکه در زمینه فعالیت ادارات مختلف نیز معضلات و مشکلات حقوقی بسیاری گریبانگیر مردم است که عموم وکلا فاقد اطلاعات تخصصی و به روز در آن زمینه ها هستند. به عنوان مثال در حوزه مقررات گمرکی و صادرات و واردات  کمتر وکیلی دارای تخصص است و اگر هم باشد تعداد آنها در کل کشور بسیار اندک است فلذا تجار و فعالان اقتصادی از این حیث متضرر می شوند. در حالی که در صورت حضور یک کارشناس متخصص در حوزه امور گمرکی و کسب مشاوره از وی، از ورود زیان و بروز دلسردی در میان فعالان جلوگیری می شود. همین معضل در مورد اداراتی چون شهرداری، بیمه تأمین اجتماعی و تا حدودی ثبت اسناد و املاک نیز وجود دارد.

گروه حقوقی ما بر آن است که از طریق همکاری با جمعی از جوانان نخبه بتواند راه حل های فراگیر در اختیار مراجعان و موکلین قرار دهد تا در مراوده با ادارات دولتی و مراجع قضایی و شبه قضایی، در عین تأسی به قانون، کوتاه ترین و کم هزینه ترین مسیرها را برای حل مشکلات خود در پیش گیرند. رویکرد مؤسسه این است که تمامی مشکلات حقوقی مراجعین در داخل مجموعه حل و فصل شود. بدین ترتیب با ارائه راهکارهای تخصصی در هر حوزه تا سرحد امکان از طرح دعاوی حقوقی و شکایات کیفری در دادگستری جلوگیری می-شود و در صورت بسته بودن تمامی راه های قانونی، طرح دعوای حقوقی یا شکایت کیفری به عنوان آخرین راه حل مد نظر قرار گیرد. در این مرحله نیز مؤسسه با بهره گیری از همکاری وکلای مجرب و پرتلاش، اقدام به دفاع قانونی از حقوق موکلین کرده و در تمامی مراحل در کنار آنها خواهد بود.

من، ایلدار خیاوی، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق بازارهای سرمایه از دانشگاه لندن، انستیتوی مطالعات پیشرفته حقوقی و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی بوده و در حال حاضر پژوهشگر دوره دکترای حقوق تجارت بین الملل در دانشگاه لندن هستم. از سال 1387 به شغل وکالت و داوری تجاری اشتغال دارم و در تعداد کثیری پرونده در حوزه های مختلف حقوقی به دفاع از حقوق موکلین پرداخته ام. تحصیل در انگلستان مرا به این نتیجه رساند که برخی حوزه های حقوقی و برخی بازارها در میان وکلای ایرانی مغفول مانده اند و جامعه از خدمات وکلای متخصص در این حوزه ها محروم بوده است.  ما معتقدیم اگر اطلاعات کافی در اختیار مراجعان ادارات دولتی و مراجع قضایی قرار گیرد، بسیاری از مشکلات با صرف هزینه و زمان بسیار کم حل و فصل شده و نیاز به تشکیل پرونده های قضایی در مراجعی چون دادگستری و دیوان عدالت اداری وجود نخواهد داشت.

مأموریت ما:

ویژگی و مزیت این گروه این استکه از تجربه و تخصص جوانانی بهره می برد که همگی در حوزه های تخصصی خود از جمله بهترینها هستند و علم و تخصص را با عملو تجربه درهم آمیخته اند. لذا کلیه مراجعان می توانند مشکلات خود را با کسانی در میان نهند که مسلط بر رویه های اداری و آخرین بخشنامه های جاری در ادارات مربوط هستند.